Likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas

Likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas

Ar Jums reikalingas bankrutuojančios arba likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas?

 

Baigiate įmonės veiklą? Reikalingas bankrutuojančios arba likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas? ERARCHYVAI Jums pagelbės šiuo klausimu. Mūsų įmonėje dirbantys specialistai paruoš Jūsų įmonės dokumentus pagal visus LR teisės aktų normatyvus bei Lietuvos archyvaro taisykles, taip išlaisvindami Jus nuo papildomo galvos skausmo. Jums pageidaujant, paruoštus dokumentus galime priduoti į savivaldybės archyvą.

Teikiame archyvo valdymo sprendimus, bei platų spektrą dokumentų archyvavimo paslaugų. Tarp jų: dokumentų skaitmeninimas, dokumentų saugojimas, dokumentų naikinimas, dokumentų tvarkymas (dokumentų archyvavimas), bankrutuojančios arba likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas, bei konsultacijos visais dokumentų archyvavimo klausimais.

Visus, įmonės likvidavimui reikalingus, dokumentus sutvarkysime nuo A iki Z. Dokumentus patys pasiimsime, juos suarchyvuosime, sudarysime jų sąrašus bei dokumentus paruošime perduoti savivaldybės archyvui. Parengsime prašymą, dokumentų perdavimo aktą, istorinę pažymą, surinksime visus reikiamus parašus, užregistruosime pridavimui į savivaldybės archyvą. Patys nuvyksime į savivaldybės archyvą ir priduosime jau parengtus dokumentus. Pridavę Jūsų įmonės dokumentus, pasiimsime dokumentų pridavimo pažymą, su kuria galėsite atlikti sekančius žingsnius – likviduoti bei išregistruoti savo įmonę.

Turime sukaupę daug patirties dirbant su savivaldybės archyvais, tad likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas mums tikrai nesvetimas. Esame pridavę šimtus sutvarkytų likviduojamų ir bankrutuojančių įmonių archyvų. Sudarome ilgalaikes sutartis su bankroto administratoriais ir advokatų kontoromis, padėdami jiems likviduoti įmones.

Kokiais atvejais Jums gali būti reikalingas likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas? Jei nusprendėte dėl tam tikrų priežasčių nebevykdyti įmonės veiklos arba esate priversti likviduoti įmonę teismo arba Registrų centro sprendimu. Tokiu atveju, įmonė yra išregistruojama iš juridinių asmenų registro, jos valdymas neperduodamas kitam asmeniui. Įmonės veikla nebeplėtojama ir juridinio asmens veikla nutraukiama visiškai ir nebegrįžtamai.

Likviduoti galima bet kurią įmonę, ar tai būtų uždaroji akcinė bendrovė, ar mažoji bendrija, ar individuali įmonė, ar viešoji įstaiga, ar labdaros ir paramos fondas, ar asociacija. Tačiau savanoriškas likvidavimas galimas tik toms įmonėms, kurios turi pakankamai lėšų atsiskaityti su visais kreditoriais.  Likvidavimas skirstomas į dvi rūšis – priverstinį ir savanorišką. Nusprendus visiškai likviduoti įmonę, jai priskiriamas įmonės likvidatorius. Tai privalo būti fizinis asmuo, o ne įmonė. Likvidatorius yra prilyginamas įmonės vadovui, tad turi visas šiai pozicijai priskiriamas teises bei priskirtas pareigas. Nuo pat likvidatoriaus patvirtinimo, įmonės vadovas ir visa vadovybė netenka įmonės valdymo teisių.

Visas įmonei prilausantis turtas bei dokumentai perimami asmens – likvidatoriaus. Tuomet, likvidatorius turi būti įregistruojamas Registrų centre. Apie įmonės likvidavimą skelbiama įmonės įstatuose, 3 kartus, 30 dienų intervalais arba tik 1 kartą, jei išsiunčiami informaciniai pranešimai apie įmonės likvidavimą kiekvienam iš kreditorių.

Nesvarbu, ar Jūsų įmonė likviduojama savo noru (visų šalių: akcininkų, dalininkų ir savininkų bendru nutarimu), ar priverstinai (Registrų centro arba teismo sprendimu), dokumentai turi būti paruošti vienodai. Bet kokiu atveju, Jūsų įmonės archyvas turi būti tvarkingas ir galų gale perduotas savivaldybės archyvui. Likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas turi būti atliktas pagal visus LR įstatymus bei Lietuvos vyriausiojo archyvaro taisykles, tad šio darbo nepalikite atlikti žmonėms, kurie neturi patirties tvarkant dokumentus. Neteisingai paruošti dokumentai nebus priimti, o Jūs sugaišite daug laiko.

Kad visas šis procesas vyktų nuosekliai, sklandžiai ir neužtruktų labai ilgą laiko tarpą, likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas yra vienas svarbiausių akcentų. Idealiausia, jei įmonė visą savo veiklos laiką dokumentus sistemingai archyvavo, tokiu atveju, dokumentus paruošti bus žymiai lengviau ir užtruks trumpiau. Jei įmonės archyvas netvarkingas, Jums reikalingas ne tik likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas, bet ir visos įmonės veiklos metu sukauptų dokumentų išrūšiavimas bei archyvavimas. Jei nesate tikri, ar Jūsų įmonės dokumentai pakankamai tvarkingi – susisiekime. Mielai pakonsultuosime ir rekomenduosime tinkamiausią tolimesnės veiklos planą.

Sakoma, jog įmonės uždarymo procedūra yra ganėtinai sudėtinga, todėl rekomenduojame kreiptis į savo darbą išmanančius asmenis ar įmones, kurios specializuojasi tokioje srityje, kaip likviduojamos įmonės dokumentų tvarkymas. Kai kurie įmonių vadovai, norėdami sutaupyti, pasamdo ne visai nusimanantį žmogų, kuris atlieka paslaugą pigiau, tačiau vėliau susiduria su problemomis priduodant dokumentus. Įmonės likvidavimas dažnai būna stresą keliantis, tad rekomenduojame netaupyti savo sąskaita ir pasitelkti į pagalbą profesionalus. Būsite garantuoti, jog paslauga bus atlikta labai greitai, operatyviai bei kokybiškai.

 

Domina dokumentų archyvavimo ar skaitmeninimo paslaugos Vilniuje?

Reikalinga konsultacija dokumentų tvarkymo, saugojimo klausimais?

Ieškote pagalbos tvarkant likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės dokumentus?

Susisiekite su mumis!

erarchyvai@gmail.com

+370 64690368

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *